CARM

فلوئوروسکوپی یا فلوروسکوپی (fluoroscopy) یک روش تصویربرداری است که در علوم تشخیصیِ رادیولوژی و فیزیک پزشکی کاربرد فراوانی دارد.

یک فلوئوروسکوپ متشکل از یک مولد اشعه ایکس با جریان مولد بین ۱ تا ۵ میلی آمپر (و حتی کمتر) است که پرتوهای آن توسط نوعی گیرنده به‌نام دستگاه تقویت تصویردریافت و تقویت می‌شود. این دستگاه پرتوهای ایکس عبوری از درون بدن بیمار را به‌صورت زنده آشکارسازی می‌کند و سپس سیگنال‌های دریافت‌شده توسط یک سیستم تلویزیونیِ مداربسته مشاهده و ضبط می‌شوند.

تکنیک‌های فلوئوروسکوپی هنگامی مفیدند که لازم است حرکتی مانند جابجایی مواد در مجرای گوارشی پس از بلعیدن مواد کنتراست زا (مثل باریم) مطالعه شود. در این روش به‌جای فیلم از صفحات شیشه‌ایِ فلورسانسِ قابل رؤیت استفاده می‌شود که باعث مرئی کردن تصویر درهنگام تشعشع رادیوگرافی می‌شود.

به‌دلیل توالی پرتوهای ایکس و خطرات احتمالی توأم با آن در فلوئوروسکوپی از دوزهای پایین استفاده می‌شود که در نتیجه منجر به بروز نویز نسبتاً زیادی می‌شود.

با استفاده از دستگاه‌های فلوئوروسکوپی، ممکن است در سه حالت زیر، با توجه به نیاز، به تصویربرداری بپردازیم:

  • فلوئوروسکوپی پیوسته: بدون اینکه به قطع اشعه X بپردازیم، تصاویر برخط و زنده مشاهده می‌شود. این مد کاری فلوئوروسکوپی از امنیت بسیار پایین برخوردار خواهد بود.
  • فلوئوروسکوپی تک-پالس کوتاه: در این حالت فلوئوروسکوپی همان رادیوگرافی و تک تصویر خواهد بود. به همین دلیل در این حالت از دز تشعشع بالاتر نیز می‌توان استفاده کرد.
  • فلوئوروسکوپی پالس با نرخ فریم متغیر: در این حالت تصویربرداری به صورت پالسی خواهد بود یعنی در هر ثانیه چندین بار تشعشع قطع و وصل خواهد شد. به تعداد تصاویر گرفته شده در هر ثانیه، فریم گفته می‌شود که مشخص‌کننده رزولوشن زمانی تصاویر خواهد بود. یکی از محدودکننده‌های حداکثر فریم گرفته شده در هر ثانیه، مدت زمانی است که تیوب نیاز دارد تا روشن شده و تشعشع کند و دوباره خاموش شود. رزولوشن زمانی بسته به کاربرد و نیاز پزشک از ۷٫۵ فریم تا ۳۵ فریم می‌تواند متغیر باشد. مهم‌ترین کاربردهای فلوئوروسکوپی در استفاده از آن در مد کاری پالس با نرخ فریم متغیر خواهد بود. زیرا علاوه بر اینکه پیوسته نیست می‌تواند تغییرات زمانی را نیز به خوبی نشان دهد.

تمامی دستگاه های نو و دست دوم که توسط مجموعه دکتر فارمد ارائه و به فروش میرسد توسط مجموعه دکتر فارمد گارانتی شده و گارانتی ارائه شده روی این دستگاه تمامی قسمت های دستگاه را شامل میشود. در صورت بروز هرگونه مشکل در اسراء وقت توسط مجموعه دکتر فارمد مشکل برطرف میگردد.
با توجه به لزوم سلامت دستگاه ها، تمامی دستگاه توسط مجموعه دکتر فارمد تست و در صورت لزوم کالیبراسیون می شوند. تمامی دستگاه ها کالیبره شده و در زمان تحویل تماماً قابل تست است . لذا مجموعه ی دکتر فارمد به مشتریان خود اطمینان خاطر میدهد که دستگاه های تحویلی فاقد هرگونه مشکلی است و در صورت وجود مشکل به علت داشتن گارانتی به صورت رایگان مشکل رفع خواهد شد.
همچنین مجموعه دکتر فارمد دستگاه های دست دوم را نیز با قیمت کارشناسی و منصفانه خریداری میکند .

مجموعه دکتر فارمد به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در امر خرید و فروش تجهیزات پزشکی، مفتخر است که بهترین دستگاه ها و تجهیزات پزشکی با برند های برتر روز دنیا را برای فروش به همراه گارانتی معتبر به مشتریان خود عرضه نماید.

لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به مدل های موجود و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس حاصل نمایید.

شماره تماس 09120178024
09126721772
021-55435010
پست الکترونیکی info@drfarmed.com
صفحه اینستاگرام farmed_medical
کانال تلگرام farmedmedical
برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,